29 września 2015

Wzorowanie się na idolach


Wiele osób z nas kiedykolwiek uwielbiało brać przykład ze swojego idola.Ale w czym chcemy upodabniać się do idola? O tym w tym poście!


"Bo on/ ona ma takie piękne życie..." to jest tekst który sami sobie wmawiamy.
"W porównaniu do niej/niego jestem nikim.."tak możemy zrzędzić godzinami.
Jednak nieliczni umieją powiedzieć o sobie dobrze i powiedzieć, że są wartościowi.


Najważniejsze jednak jest być w dużym stopniu sobą, a nie czyjąś nędzną karykaturą czy nawet swoją.
Co robimy, żeby być jak oni?

#1 Wygląd

"Ooooo jak ona pięknie wygląda w tej fryzurze! Też będę taką miała!" tak właśnie wygląda nasze patrzenie na idoli, chcemy to co oni mają. "Jeśli ona może chodzić w 15 centymetrowych szpilkach to ja też mogę!" Kolejnym przykładem na naśladowanie idola. Często ubieramy się w podobnym stylu co nasz idol/idolka.
Na przykład :


Albo pamiętam jak uwielbiałam Hannah Montana i wtedy z koleżankami chciałyśmy mieć peruki :D


#2 Zachowanie
"W sumie zrobiłabym tak samo..." czyli popierasz jej/jego zdanie. Oglądając swojego
 idola podczas wywiadów, podczas koncertów czy nawet na portalach społecznościowych, nie zdajesz sobie sprawy, jak się do niego upodabniasz. Często po długim ubóstwianiu idola gdy ci się nudzi na lekcji próbujesz na przykład narysować sobie taki sam tatuaż jaki on też ma.

Później może to doprowadzić, że będziecie wyznawać te same racje- np. potwór spagetti to twój nowy bóg; a mięsa nie powinieneś jeść.

#3 Zainteresowania
Twój idol dajmy na to jest tancerzem i podziwiasz go za to jak tańczy, a żeby było ciekawiej to taniec jest twoją pasją. Co robisz? Uczysz się tańczyć, aby dogonić go w tej dziedzinie. Na tym polega dzielenie zainteresowań ze swoim wzorem. Jeśli nie umiesz grać na gitarze, a wiesz, że Twoja idolka dopiero zaczęła się uczyć, towarzyszysz jej, mimo ,że nie widzicie się, nie może ci powiedzieć ,
że świetnie grasz. Taka prawda.

Najłatwiej jednak mają osoby, których idol "pracuje" na YouTube, bo takie osoby przeważnie są otwarte na spotkania ze swoimi "widzami". Ma więcej czasu niż dajmy na to Selena Gomez, która jest światowej sławy gwiazdą.

#4 Marzenia
"Kiedyś to ja będę gwiazdą TVN!!" w ten sposób mówią osoby, które niby chcą zostać "aktorami" (prędzej youtuberami którzy występują w takich serialach jak szkoła). Takimi osobami, które mają swój kanał na YouTube  i zgrały w serialu "Szkoła" to m. in.

Yoczook
Łukaszek, który zdobywa na codzień dużo nowych osób. Wszystko dzięki dystansowi do siebie oraz poczuciu humoru.

Ps. Możecie go kojarzyć z serii "BEKA"


JutubGra

Świetny gościu! Jeden z tych YouTuberów, którzy nagrywają z pasją. Tylko poza zazdrościć mu można tego jak dąży do celu.Zaczął nagrywać głównie dlatego, aby poprawić swoją dykcję i sposób mówienia. Grzesiu- tak ma na imię!

Ps. Pozdrawiam cię Grzesiu ! :D

Jakie swoje powiedzenia/ cytaty mają gwiazdy?To w sumie na tyle! Czy jeszcze w czymś się upodobniamy do idoli? :D

6 komentarzy:

 1. Super post! Myślę, że wymieniłaś wszystkie przykłady upodobniania się do idoli. Uważam, że jest to nawet dobre, jeśli zna się umiar. Bo jeśli ktoś robi sobie operacje plastyczne, żeby być podobnym do idola, to według mnie już jest przegięcie.


  http://tuczarniamotyli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie mam takich idoli, aby się upodobniać :p
  Jedynie to niedawno obcięłam grzywkę tak jak pewna aktorka, ale to dlatego, że gra w moim ulubionym serialu :D Teraz trochę zaczęłam interesować się modą i to dzięki Maffashion :p Ale i tak zostanę przy swojej pasji do blogowania i pisania opisów :)
  http://girl-in-your-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Super post <3 zapraszam: uginajace-sie-regaly.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny post.
  Ostatnio napisałam coś podobnego -----> http://olczixblog.blogspot.com/2015/09/its-okay-to-be-different.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny post. Ale najlepiej pozostać sobą. Być sobą.

  Zajrzysz do mnie?
  bajkowoanastypoem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Zauwazylam, ze wzorowanie sie na idolach zazwyczaj przynosi same negatywne skutki - popadanie w alkoholizm i robienie innych glupot..

  Nie mniej jednak fajny post dodalas :)

  Pozdrawiam, Klaudia :)

  OdpowiedzUsuń